EkoKupon Kupon Ve İndirim

Hava Koşullarının Cildimize Etkileri

2
image

Hava Koşullarının Cildimize Etkileri

Hava koşulları, sıcak ve soğuk hava koşullarının cildimiz üzerindeki etkilerinin düşündüğünüzden çok daha fazla olduğunu bilmenizde fayda var. Kış mevsiminde ayaz, soğuk ve sert havalar da cildimiz nemsiz kalmakta yaz mevsiminde de özellikle güneş etkilerinden dolayı kışın olduğu gibi bu mevsimde de aynı şekilde nemsiz kalabilmektedir. Buna benzer olumsuz hava koşullarında cildimiz için dışardan gelen bu olumsuz etkiler karşısında olumsuz etkilenmektedir.

Cildimiz üzerinde hava koşullarının etkileri nelerdir?

Mevsimler, dolayısı ile hava koşul ve şartları değiştikçe, havanın ısı ve nem oranı da değişmektedir. Mevsim ve hava koşullarındaki değişiklikler cildimizi de birtakım sorunlarla baş başa bırakmaktadır. Cilt açısından en bilindik sorun soğuklar da nemsizlik, sıcak havaların etkili olduğu yaz aylarında ise lekeler oluşmaktadır.

Cildimiz üzerinde soğuk havaların etkisi!

Cildimizde soğuk, rüzgarlı havalarda yaşanan en bilindik problem cildin nem oranının azalması olayıdır bu nedenle de cilt kuruluğu ortaya çıkmaktadır. Bir diğer durum da cildin neminin azalmasına ve kuruluğuna neden olan mevsimlerdeki soğuk, sıcak hava geçişleridir. Bu tür etkenlerin sonucunda ise cildimiz mat görünüm, elastikiyet kaybı ve erken yaşlanma belirtileri meydana gelmeye başladığını görmekteyiz.

Sıcak Havaların Cilt Üzerindeki Etkisi

Yaz aylarında sıcak havalar da ciltte birtakım etkiler yaratmaktadır. En bilindik etkiler içinde güneşe bağlı lekeler, nem kaybı, yağlanma ve bütün bunlara bağlı cilt problemleri ortaya çıkmaktadır, gözeneklerin tıkanması ise bu süreçte ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda ilk ve en etkili yöntem ise temizlik ve hijyen olmalıdır.

Cilt kuruluğuna karşı alınması gereken önlemler!

Cilt kuruluğunun gözle görülen, hissedilen etkileri; elastikiyet kaybı ince çizgilerin oluşması, kırışıklık ortaya çıkması gibi durumlardır. Yeterli sıklık ve miktarda nemlendirici kullanılmaması durumun da cilt de nem oranının azaldığı ortaya çıkmaktadır, soğuk havalarda cildin nem oranının artmasına önem verilmelidir.

Cildinize uygun, makul fiyatlı cilt bakım ürünleri için ekokupon.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiket:

Düşüncelerinizi görmekten mutluluk duyarız.

Mesaj Yaz:

Ekokupon
Logo
Shopping cart