EkoKupon Kupon Ve İndirim

Doğal Kozmetik Ürünler Kullanmanın Faydaları

15
image

Doğal Kozmetik Ürünler Kullanmanın Faydaları!

Endüstriyel kozmetik ürünlerinde bulunan zararlı kimyasallar, yapay boya ve filtreler ciltte kızarıklık ve alerjiye neden olur.

Gene endüstriyel kimyasal maddelerle üretimi yapılan kozmetik ürünlerin sahip oldukları kokular, gene başka sentetik ürünlerin kokuları ile giderilirler. Doğal yollardan elde edilen kozmetik ürünler doğal kokuların ise böyle uygulamaları yoktur.

Endüstriyel kozmetik ürünler paraben gibi koruyucu kimyasallar vücudumuzda bulunan direnç fonksiyonlarını olumsuz etkiler, doğal kozmetiklerde ise içeriğinde bulunan doğal koruyucular kullanılır sayesinde böylesi olumsuzluklar içermez.

Endüstriyel sentetik kozmetik ürünleri ilk başlangıç sürecinde olumlu etki izlenimi ve görünümü bıraksa da uzun süreçte faydadan çok sıklıkla zarar dahi verdikleri görülmüştür.

Doğal olarak üretilen ürünler, limitli oranlarda üretildiğinden daha sağlıklı oldukları söylenebilir.

Sentetik ürünlerin içeriğinde bulunan maddelerin kullanım amaçları;

Formaldehit- raf ömrü uzatıcı

Amonyum Laureth Sülfat (ALS)- köpürtücü

Sodyum Lauril Sülfat (SLS)-köpürtücü

Sorbitol (E420)-tatlandırıcı

Tricklosan- Sabunlara antibakteriyel özellik kazandırır

Ftalat-Yumuşatıcı

Paraben- Raf ömrü uzatır.

Doğal ve sentetik yağların farkı!

Çarpıcı bir örnekle bunu anlatırsak, gül yağı içeriğinde bulunan organik ve doğal yağı bileşenlerinin içinde yaklaşık iki bin sayısı iken endüstriyel ürünlerin içerisinde yaklaşık elli adet diyebiliriz. Ayrıca natürel, doğal olarak elde edilen yağların olumlu terapi etkisi, endüstriyel, sentetik olanlara göre çok daha fazladır. Organik, doğal yağlar, insan bedenine daha uyumlu etkiye sahiptir. Sentetik ürünler ise bu denli uyumlu olmadığı gibi bazı alerji riskleri içermektedir. Parfüm ve kozmetik endüstrisinde kullanılan yağların neredeyse tamamına yakını sentetik ürünlerden oluşmaktadır.

Karaciğerin vücut ve cildimize etkileri!

Karaciğerin içinde toksik maddelerin oranı arttığı durumlarda vücut ve cilt bu duruma olumsuz tepkiler vermektedir, karaciğerin sorunsuz, sağlıklı olabilmesi için alkol, sigara, aşırı ve bilinçsiz ilaç tüketimi, hazır gıda tüketimi, kullanılan kozmetiklerin içeriği olumsuz olduğu bilinmektedir.

Etiket:

Düşüncelerinizi görmekten mutluluk duyarız.

Mesaj Yaz:

Ekokupon
Logo
Shopping cart