EkoKupon Kupon Ve İndirim

Ayakkabının Deri Olması Bize Ne Fayda Sağlar

1
image

Ayakkabının Deri Olması Bize Ne Fayda Sağlar?

Deri ayakkabının , her şeyden önce bize sağlık ve konfor sağlayacaktır. Çok eski tarihlerden beri sağlam ve sağlıklı olması bakımından ayakkabı, aksesuar gibi ürünlerde deri kullanılmıştır. Her şeyden önce deri bize sağlık yönünden birçok fayda sağlamaktadır. Derinin en önemli özelliklerinden birisi doğal bir ürün olması yanında kullanım kolaylığı, sağlamlık ve sağlık bakımından faydalar sağlar.

Günümüz yaşantısında yukarıda bahsettiğimiz konular dışında deri ürünler şıklık ve zarafet  nedeni ile tercih edilmekte ve fayda sağlamaktadır. Kullandığımız ürünleri göz önüne alacak olursak deri ayakkabılar bu materyallerin başında gelir. Ne yazık ki suni deri diye adlandırılan materyallerden yapılan ürünler çokça kullanılmaktadır ancak suni deri, kaliteli, sağlıklı, gerçek derinin yerini tutamaz.

Her Şeyin Başı Temizlik, Deri Ayakkabılarımızı Nasıl Temizlemeliyiz?

Kullanım amacını göz önüne alacak olursak ayakkabılarımız yıpranır ve kirlenirler özellikle deri ayakkabılarımız bundan en çok etkilenen ürünlerdir. Kaliteli olmakla birlikte kirlenen deri ayakkabılar ayakkabı fırçası ile hafifçe fırçalanarak tozlardan ve partiküllerden temizlenmelidir. Bu tür ayakkabıların temizliği için nemli, yumuşak bir bez yeterli olacaktır.

Kullanacağımız bezin niteliği yumuşak, pamuklu bir bezi ya da kumaşı kullanabiliriz ayrıca az nemli bir bez yardımı ile deri ayakkabıların deri yüzeyleri silinerek temizlenmelidir. Deri ürünler için üretilen spreyleri de ayakkabılarımızı temizlemek için kullanabilirsiniz, spreyler içerdiği etken maddeler sayesinde temizlik işleminde size faydalı ve yararlı olacaktır. Bu tür ürünler dışında sabun ve sirke gibi doğal maddelerde kullanabilirsiniz.

Deri ayakkabıların parlatılmasında ve temizliğinde, kaliteli ayakkabı cilaları tercih etmelisiniz bu işlemler ayakkabı ve diğer deri ürünlerde de parlaklık ve şıklık sağlayacaktır. Böylece deri ayakkabınızın kullanım ömrü de uzayacaktır. Kullanmadığınız gün ve dönemler deri ayakkabılarınızın deforme olmamasını sağlamak için korumaları için mümkünse ayakkabı kalıbında muhafaza etmeniz faydalı olacaktır. Ayakkabı da kötü koku meydana gelirse, öncelikle havalandırmalı, ayakkabıların içerisine bir miktar karbonat ve pudra konulabilir, bu sayede ayakkabılardaki istenmeyen kokuların giderilmesi sağlanabilir. 

Deri Ayakkabılar Nasıl Yeni Ve Parlak Olması Sağlanır?

Ayakkabı özellikle deri ayakkabıları parlatmak istiyorsak ayakkabınız üzerinde bulunan toz ve kiri fırça ile temizlemeniz gereklidir. Bu fırça çeşitleri arasında en başarılısı at kılı içeren fırçalar olacaktır. Deri ayakkabınızda var ise, bu lekeleri hafif nemli bir bezle temizlemeye çalışmalısınız. Vazelin, beyaz sirke kullanarak ta deri ayakkabınızı parlatabilirsiniz. Ekokupon indirim sitesinden ihtiyacınız olan modern ve klasik ayakkabı çeşitlerini indirimli olarak takip edebilir elde edebilirsiniz.

Etiket:

Düşüncelerinizi görmekten mutluluk duyarız.

Mesaj Yaz:

Ekokupon
Logo
Shopping cart