EkoKupon Kupon Ve İndirim

Sosyal Medya ve E-Ticaret

2
image

Sosyal Medya ve E-Ticaret

Dünyamız her gün değişmekte ve kabuk değiştirmekte, bu hızlı değişip dönüşen dünyada sizler çağın gerisinde kalmak ister misiniz? Rekabete ayak uyduramayanlar kaybetmeye mahkumdur. 10 yıl içerisinde hayatımıza giren sosyal medya uygulamaları artık eski nesil diye adlandırılan televizyon, gazete gibi yayın araçlarının yanına eklenmiştir.

Sosyal medyada firmalar ve kişilerin aklında oluşan sorular oluştu. İşletmeler için instagram,markalar için facebook vb. araştırmalara hız vermeye başladılar. Düşük maliyetlerle büyük kitlelere ulaşma imkanı veren sosyal medya aynı zamanda işletmenizin ve hedef müşterilere ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle yeni kurulan ve müşteri potansiyeline hızla ulaşmak isteyen işletmeler için sosyal medya  bulunmaz bir fırsat olarak ortaya çıkmaktadır. Sosyal Medya Reklamları iyi kullanılması durumunda çok başarılı bir araçtır.

1)Sosyal Medya Uygulamasında Ağırlık Vereceğiniz Noktalar Neler Olmalıdır?

Örneğin; instagram, biraz daha genç ve ön planda olmayı tercih eden bir kitle tarafından kullanılırken  facebook biraz daha orta yaşlı ve yaşlı kitle tarafından tercih edilmektedir, twitter ise her yaştan insanın bulunduğu bir uygulamadır, tiktok ise daha çok teenage diye adlandırdığımız çok daha genç bir kitleye hitap etmektedir. Bu uygulamaların kesinlikle müşteri potansiyelinizi ve hitap ettiğiniz kitleye ve bu kitlenin isteklerine uygun bir şekilde değerlendirilirse ekonomik bir şekilde daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

2)      Kullandığınız platformların özelliklerini iyi dengeleyin!

Ürünlerinizi ve bu ürünlerin müşterilerinin daha nerde ve hangi yoğunlukta olduğunu tespit ederek kendinize uygun bir platform seçmelisiniz sonrasında uygun stratejiler izlemelisiniz. 

3)      Disiplini elden bırakmayın!

Profilinizi hangi zaman diliminde  hangi sıklıkla ziyaret edildiğinizi belirlemelisiniz. Sizler de bu zaman dilimlerinı değerlendirmenin yollarını aramalısınız.

4)      Müşteri Kitlenizi Tanıyor musunuz?

Ürün ve sunduğunuz hizmetlerin gerçek analizlerini yaptınız mı müşteri kitlenizin istekleri konusunda gerçekten analiz yaptınız mı? Ürün ve hizmetlerinizin kalitesi, fiyat performans olarak hangi kitleye hitap ettiğini değerlendirmelisiniz.

5)      Kitlenizin Enerjisini Aktif Tutmalısınız!

Bunun için çeşitli etkinlikler düzenlemezseniz o takipçilerinizin azaldığını izlemek zorunda kalırsınız.

6)      Kurumsal Kimliğinizin Ön Planda Olmasına Önem Verin!

İmaj çok önemlidir, kurumsal duruşunuzdan taviz vermeyin.

Etiket:

Düşüncelerinizi görmekten mutluluk duyarız.

Mesaj Yaz:

Ekokupon
Logo
Shopping cart