EkoKupon Kupon Ve İndirim

Güzel Olmak ve Güzellik Sırları

2
image

Güzel Olmak ve Güzellik Sırları

Güzel olmak, güzel görünmek isteği günümüzün değil asırlar öncesinde bile var olan bir durumdur. Aslında basite indirgeyerek söyleyecek olursak güzel, sağlıklı olabilmek ruhen bize huzur ve mutluluk vermektedir.

Güzel görünme isteğinin ergenlik dönemindeki etkileri!

Bu dönemde ergenler, ne yazık ki sahip oldukları saç, gamze, çil gibi özelliklerine genellikle bir karşı bakış açısı getirirler örneğin, saçlarım ne kadar sağlıklı gür değil de ne kadar çok yağlanıyor veya çillerimdem nasıl yapsam da kurtulsam gibi serzenişlerde bulunurlar. Ergenlik çağında vücuttaki değişimle birlikte hormonlarında etkisiyle cildimizde saçlarımızda yağlanmalar olabilmekte bu gibi değişimler sonucunda özellikle insan ruhunda bazı dengeler sağlanamayabilir. Bu dönemde ilk yapılması gereken cilt özelliklerinin belirlenmesi olacaktır, sonrasında mevsimlere, tükettiğimiz besinler göz önünde bulundurarak yapılması gereken ritüelleri, disiplinli olarak uygulamalıyız. Sabah, akşam cildin özelliğine göre temizlik ve uygun bir bakım kremi kullanmak fayda sağlayacaktır. Belirli periyot da haftada bir kez uygulanacak peeling, maske uygulaması yapmak istenmeyen leke ve noktaların oluşmasına engel olabilecektir. Önemli olan bu süreçte disiplinli bir şekilde uygulamak olmalıdır.

Yapılması Gerekenler!

Temizlik, her gün temizlenmeye çok özen göstermeliyiz. Temizlenme olayını günlük uygulama haline getirip bunun yanı sıra yaklaşık olarak haftada bir maske, peeling gibi uygulamalar yapılmalıdır. Cilt özelliği gereği az veya çok bir miktar yağ üretir burada yapılması gereken cildin doğru nemlendirilmesi gerekir. Aksi taktirde ciltte lekeler, siyah noktalar ve sivilceler ortaya çıkacaktır. Aromatik yağlar kullanmakta cilt bariyerini doğru formda olmasını sağlayarak faydalı olacaktır. Gıda takviyeleri kullanarak cildin onarılması da sağlanabilir.

Yapılmaması Gerekenler?

Karaciğer vücudumuzun iç temizlenmesindeki önemi bilinmektedir, karaciğeri  yoracak gıdalardan özellikle işlenmiş gıdalar, kızartmalar, çikolata, asitli içecekler, işlem görmüş çerezler, fast-food olarak tanımlanan gıdalardan kaçınmak gerekmektedir. Asla ve asla sivilce ya da siyah noktaları sıkmamak gerekmektedir. Cilt eğer temizlenmesi gerekiyorsa bir uzamana danışarak veya giderek yardım alınmalıdır

Cildin kurumasına neden olan kurutucu sabun ya da toniklerden mümkünse kullanılmamalıdır, aksi takdirde kuruyan cilt daha fazla yağ üretmeye devam edecektir bu gibi durumlarda da leke ve istenmeyen siyah noktalar oluşumu artacaktır.

Düşüncelerinizi görmekten mutluluk duyarız.

Mesaj Yaz:

Ekokupon
Logo
Shopping cart