EkoKupon Kupon Ve İndirim

Okullar Açılıyor Okul Alışverişi

7
image

Okullar Açılıyor Okul Akışverişi

Günümüzde indirim ve promosyon içeren okul ihtiyaç alışverişini yapmak özellikle ailelerin önceliği olmaktadır. Türkiye’de genelde okul alışverişi yapılırken ailelerin oran olarak yaklaşık yarıdan fazlası okul alışverişini ailece yapmayı tercih ediyor.  Okul alışverişi yapılırken söz sahibi kişi anneler oluyor genellikle. Söz sahibi anne olurken, ikinci baba, üçüncü çocuk ve dördüncü sırada ise okul idaresi geliyor.

Yaz biterken sonbaharın yaklaşmasıyla birlikte öğrencileri ve ailelerini okula dönüş heyecanı sarmaya başlar. Okula başlamadan önce okul kıyafeti ve okul ihtiyaçlarının alınması gerekiyor.

Okul alışverişi yaparken neler göz önüne alınmalıdır?

Yaz biterken, öncelikle okul alışverişi demek aile ekonomisi için önemli bir harcama demek. Okul alışverişi yaparken ihtiyaçları karşılamak, okul motivasyonlarını artırmak ve en önemlisi sağlıklarını da dikkate almak isteriz.

Elbette sağlık en önemlisi!

Özellikle okul ihtiyaçları yanında hijyen ürünlerini tedarik etmeyi unutmayın.

Kırtasiye dışı ihtiyaçları da düşünün

Okul ihtiyaçları sadece kırtasiye malzemelerinden ibaret değil. Okul kıyafeti, çalışma odasında ihtiyaç duyabileceği çalışma masası, çalışma sandalyesi ve aydınlatma gibi mobilya ihtiyaçları da okul alışverişi listelerinde bulunmalıdır.

Çanta alırken ergonomiye dikkat!

Özellikle belli yaş grubundaki çocuklar için çanta alırken çok dikkat edilmesi gereken bazı konular var. Çocuklar henüz gelişim çağında olduklarını unutmadan vücutlarına binecek dengesiz aşırı yükler iskelet yapılarında gelişim bozukluklarına ve yorgunluğa neden olabilir. Elden geldiğince çocukların çantalarını fazla yük olmayacak şekilde doldurulması gerekmektedir. Eğer ağır bir çanta taşımak gerekiyorsa bu gibi durumlarda çekçek olarak ta adlandırılan tekerlekli çantaları tercih etmek faydalı olacaktır.

Okul alışverişinin olmazsa olmazı kırtasiye ürünleri!

Az para harcamak adına kırtasiye alışverişi yaparken çocuklarınızın sağlığını tehlikeye atmamalısınız. Sadece ucuz diye hijyen, sağlık konusunda ne olduğu belli olmayan merdiven altı üretilmiş, zehirli kimyasallar içeren ürünlere yönelmek ekonomik bir kazanç sağlamayacağını unutmayın, bu durum tam tersi çocuklarınızın sağlığını ciddi biçimde tehdit eder.

Okul İhtiyaç Listesi!

Bütçeniz dahilinde okul alışverişine başlarken öncelikle tüm ihtiyaçları bir arada görebileceğiniz bir liste yapmalısınız, eksiklerinizi tamamlarken size yardımcı olması bakımından önemli olmakla birlikte bütçenizede katkıda bulunacaktır.

Okullar Açılıyor Okul Akışverişi

Etiket:

Düşüncelerinizi görmekten mutluluk duyarız.

Mesaj Yaz:

Ekokupon
Logo
Shopping cart