EkoKupon Kupon Ve İndirim

Kedi Maması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

2
image

Kedi Maması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Özellikle bir kedi beslerken vermeniz geren en önemli kararlardan biri de, mama seçimidir. Bilmeniz gereken doğal olarak mama içeriğinde neler olduğudur.  Ne kadar sağlıklı ve kaliteli beslenirse kediniz bir o kadar mutlu ve sağlıklı olacaktır. Mama seçmek hem sizin hem de kediniz için önemlidir. Mama seçiminde bilmeniz gereken etiketin nasıl okunup yorumlayarak doğru mama seçimi yapmanıza yardımcı olmaktır. 

Etiketde nelere dikkat edilmelidir?

Dog and cat food AAFCO’nun onayladığı tam ve dengeliyazısına bakın, protein içeren et, tavuk, kuzu, hindi gibi protein kaynağı sağlayan yiyecekler var mı, kontrol edin ayrıca kullanım süresini belirten son kullanma tarihini kontrol etmenizde fayda var.

Kedinizi beslerken ihtiyacı olan besinler nelerdir?

Kedigillerin temel besinleri et, balık, tavuk gibi kümes hayvanlarından protein, taurin, vitamin, mineral, yağ asitleri, enzimler olarak kısaca belirtebiliriz, kuru mamaların içeriğinde karbonhidrat bulunmakla birlikte kedilerin karbonhidrat almasına gerek yoktur. Kısaca mama içerisinde kullanılan malzemeler taze etler, kepekli tahıllar, meyveler ve sebzeler olmasına dikkat edilebilir.

Mama seçiminde göz önünde bulundurulması gereken kriterler nedir?

Kedinizin yaşı, cinsi, sağlık sorunları ve kilo, cinsiyeti, kısırlık durumu, aktivite düzeyi, gıda hassasiyeti, allerji durumu bütün bu konular mama seçiminde dikkat edilmesi gereken püf noktalardır. Ayrıca kedinizin beslenme şekli ve ihtiyacını siz belirlemelisiniz. Mama seçiminde konserve ya da kuru mama her ikisini birden kullanabilirsiniz.

Mamasının İçerisine Kaçınılması Gereken Şeyler

Et veya et yan ürünü bulunmayan mamalar, mısır ya da mısır glüteni unu, buğday, et yan ürünü olmayan hayvan gagası, ayağı ve tüyü, renklendiriciler, aromalar veya BHT, BHA veya etoksikuin, koruyucular, sığır donyağı

Uygun mamalar için ekokupon.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kedi Maması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Düşüncelerinizi görmekten mutluluk duyarız.

Mesaj Yaz:

Ekokupon
Logo
Shopping cart