EkoKupon Kupon Ve İndirim

El Bakımı Nasıl Olmalı

1
image

El bakımı püf noktaları nelerdir, narin yumuşacık ellere sahip olmak isteriz. Elbette bunu yaparken için çok para ve zaman harcamadan yapabilirsiniz. Önerilerimizde el bakımı nasıl yapılır, evde el bakımı yapabilmenin ipuçları nelerdir, birtakım uygulamalarla narin ellere kavuşabilirsiniz.

Evde yaşamanın getirdiği alışkanlıklar çoğunlukla dışardan alacağın bazı malzeme ve hizmetleri kendin yap konusunda hemfikiriz. Evde yapma trendleri arasında özellikle kadınlar için kendi ihtiyaçları olan bakım çeşitleri ön plana çıktı.

El bakımı nasıl yapılır? 

Güzel görünmesini istediğimiz, parlak ve yumuşak ellere sahip olmak için ihtiyacimiz nedir. İşte, el bakımı yapabilmenin özellikleri, kolay, pratik ve ekonomik çözümler sunan ip uçları!

Öncelikle cildinizi tanımalısınız!

El bakımı yapabilmek için öncelikle cilt tipini, özelliklerini öğrenmek ve gerektiğinde cildinin ihtiyaçlarını belirlemek

Cildinizin kuruluk durumuna göre farklı çeşit el bakımı ürünlerini kullanmalısınız.

Normal dışı kuruluk varsa, döküntü var ise nemlendirici özelliği daha yoğun olan ürünleri tercih etmelisiniz.

Ayrıca birtakım vitamin eksiklikleriniz var ise cildinin ihtiyacına yönelik vitamin takviyesi yapabilirsiniz.

Vücut ve El Bakımınıza Vakit Ayırmalısınız!

El veya saç bakımı zaman ve sabır ister.

Yetersiz ve kısa süreli bakımlar istenilen etkiyi yaratmayacaktır disiplinli, istikrarlı olmalısınız.

Cilt ve el bakımında ayıracağınız zaman kadar karşılık bulabilirsiniz. Akşam, sabah kalktığında iş veya okul için güne hazırlanırken hazırlanmadan önce kısa etkili yöntemlerle bakımlı ellere sahip olabilirsiniz.

Ellerinizi Korumak İçin Eldiven Kullanabilirsiniz!

Ellerinizin zarar göreceği, deri veya tırnakları yıpratacak iş ve kullanım alışkanlıkları bizi üzebilir bunu ortadan kaldırmak için bu gibi durumlarda eldiven kullanabilirsiniz.

Bulaşık yıkamak, tamir, taşıma gibi ağır işlerde çalışmak, sürekli elin bir bölümünü veya parmakları yoğun kullanmak, çamaşır suyu gibi zararlı kimyasalları kullanmak elbette el cildinizi ve tırnaklarınızı yıpratır bu nedenle eldiven kullanmanız size fayda ve kolaylık sağlayacaktır.

Ellerinizi UV Etkilerinden Korumalısınız!

Yaz veya kış fark etmez, ellerinizi de vücudunuzun diğer bölge ve organları gibi güneşin zararlı ışınlarından korumalısınız.

Bildiğiniz gibi yaz aylarında ve öğlen saatlerinde dik gelen UV güneş ışınları, cildimiz üzerinde leke sorunlarına neden olabilir.

Bu nedenle güneş lekelerinden, cilt kanseri gibi risklerden ve yaşlanma etkilerinden korunabilmek için güneş koruyucu etkili el bakım kremleri kullanmalısınız.

Hijyen ve Bakım Olmalı Ancak Doğru Sabun Kullanmalısınız!

El temizliği ve hijyenine özen göstermek için seçtiğiniz katı veya sıvı sabunların kalitesini gözden geçirebilirsiniz. 

Nemlendirici özelliği olan veya aromaterapi yağları içeren sabunlar, katkı maddesi içermeyen tamamen doğal ve hakiki malzemeden üretilen sabunlar el bakımında önemli bir rol oynayacaktır.

Vazelin ve Aloe Vera Mucizesi!

Vazelin, yağlı bir merhemdir ve ham petrolden üretilmiştir. Yoğun oranda nemlendirme özelliği bulunmaktadır.

Serin, soğuk ve rüzgarlı günlerde kuruyan, çatlayan elleriniz için vazelin kullanabilirsiniz.

El temizliğinden sonra tabir yerinde ise masaj yaparak vazelin uygulamasını  yapmalısınız. Bu ürünü kolay ve ekonomik bir şekilde elde edebilmeniz çok kolaydır. Ayrıca aloe vera kullanmanızda size çok faydalı olacaktır, bol nemli olması kimyasal katkı maddesi içermemesi sizin için çok faydalıdır.

Elinizin altında bulunan Aromaterapi Yağlarından Faydalanmalısınız!

Hindistan cevizi yağı, badem yağı veya zeytinyağı içindeki zengin vitamin, mineraller sayesinde elinizin ihtiyaç duyduğu besleyiciliği sağlayacaktır.

Uygulaması çok kolaydır isterseniz tek çeşit veya karışım olarak bu yağları küçük bir kaptan düzenli olarak kullanabilirsin.

Ayrıca kullanmakta olduğunuz el kreminize  nemlendirici ve besleyici özelliğini artırmak için bu aromaterapi yağlarından birkaç damla krem kutusunun içine damlatıp karıştırabilirsin.

Alerjik bir durumunuz yok ise bal gibi limon gibi vitamin ve mineraller içeren maddelerden maske yaparak veya karışımlar yaparak kullanabilirsiniz. Ekokupon indirim sitesinden el ve cilt bakımı konusunda indirimli ürünleri takip edebilirsiniz.

Düşüncelerinizi görmekten mutluluk duyarız.

Mesaj Yaz:

Ekokupon
Logo
Shopping cart